מוזיאון "החאן" חדרה ע"ר

מוזיאון "החאן" חדרה ע"ר

לכל המשפחה

 

חדרה ממושבה לעיר : סיור מומחז (כשעה וחצי) המציג את סיפורה של חדרה מהקמתה כמושבה חקלאית בשנת תרנ"א (1891) ועד הפיכתה לעיר (1952).  הסיור מלווה במדריך ובשחקן, אשר תורם להעלאת חווית הביקור במוזיאון.

 

"במנהרת הזמן" – מסעם של אנשים בחאן :  סיור במוזיאון (כשעה וחצי) המלווה במדריך ובשחקן, אשר תורם להעלאת חווית הביקור במוזיאון. המבקרים בסיור נחשפים לתולדותיה של חדרה באמצעות הדמויות המופיעות בחדרי החאן.

 

מציאות רבודה במוזיאון – בעקבות אוצר ה"חאן" : מסע בזמן בעקבות אוצר ה"חאן" באמצעות מציאות רבודה (כשעה וחצי). חוויה אינטראקטיבית חדשנית לכל המשפחה. במהלך הפעילות כל מספר משתתפים מקבלים אייפד באמצעותו יעברו מסע בו ייקחו חלק פעיל ומהנה בסיפור ההיסטורי של חדרה. המסע כולל חידון, רמזים, מציאת סימנים ברחבי המוזיאון ומשחקים אינטראקטיביים. לבסוף, כל מי שהצליח לסיים את כל שלבי המסע ברחבי המוזיאון -מגיע לאוצר ה"חאן".

 

שישי במוזיאון – חגיגת יום הולדת משפחתית
סיור במוזיאון על ידי מדריך ושחקן המעשיר את חווית הביקור +
שעה חגיגה עצמאית של המשפחה בחצר המוזיאון
(אפשרות להבאת אוכל על ידי המשפחה או על ידי המוזיאון, בתשלום נוסף).

 

פרטי התקשרות

נילי גמליאלי – מיטל – רכזת חינוך והדרכה
icon_mail  khmuseumedu@gmail.com

מידע כללי

ניתן לקיים סדנאות לאחר הסיור המודרך.
סיורים במוזיאון ניתן לקיים בשפות הבאות: עברית, אנגלית, ספרדית, צרפתית ורוסית.

לטופס הזמנה >

 

טיולים מחוץ למוזיאון לכל המשפחה –  חודש מאי 2018

שבת – 12/05/18 – "טיול שביל" לאוהבי לכת – באוטובוס – גליל עליון בתחילתו של קיץ, החורש הקסום ומעיינות, שכשוך בנחל צבעון ונחל דישון.
מדריך: עטר זהבי.
בתוכנית: נתחיל את טיולנו בחורבת חממה ועין חממה. נחפש ב"ח נדירים המתרבים במעין, נמשיך במגמת ירידה לעבר חניון הפיתול. נתחבר לנחל צבעון ונלך בחורש הקסום שנשמר בזכות הגנתה של הכנסייה המארונית לאורך שנים. נתחבר לנחל דישון בו ישנם מספר מעיינות שכשוך רדודים. נסיים בקרבת קיבוץ ברעם (כ – 9 ק"מ).
דרגת קושי: בינונית, הליכה של כ – 6 שעות .
ציוד: רגיל.
יציאה: חדרה עירייה 07.00(כ"ס – 06.30).
מחיר: 185 ₪.

רביעי – 16/05/18 – טיול – הצגה וביקור במוזיאון – באוטובוס – האם "גנבו" לרומנים של יפו את ההיסטוריה. סיור בעקבות עולים מרומניה שהגיעו ב 1882 ליפו + ביקור בתערוכות בית התפוצות + הקרנה מודרכת של סרטים מאוספים משפחתיים של יהודי רומניה.
חקר וכתב: משה אסם, מדריכה: מיכל ששון, שחקנים: יובל שטרן וגד נבו.
בתוכנית: נלך ביפו בעקבות יהודים מרומניה שהגיעו ב 1882 ליפו. תכירו 2 משפחות שבחרו לבנות חיים חדשים כאן. משפחתו של השען מוריס משה שיינברג בונה השעון במגדל השעון ומשפחתו של פנחס סגל שבנו, ראובן, הקים את הבית הראשון באחוזת בית. סיפורם הוא סיפור של אהבת ישראל, ציונות, חזון, העזה וצניעות. נעבור ב – 7 תמונות כאשר השחקנים יופיעו לפנינו ב – 4 תמונות תיאטרליות בתפניות של בסיפור ובצמתי הרחובות. נמשיך למוזיאון התפוצות. לאחר הפסקת צהרים נתחיל בהקרנה מודרכת של סרטים מאוספים משפחתיים של יהודי רומניה – חוויה מרגשת ומצחיקה !!! נסיים בסיור מודרך בתערוכות של בית התפוצות.
דרגת קושי: קלה – הליכה באתרים.
ציוד: רגיל + כיסא מתקפל + מקלות הליכה מומלץ!
יציאה: חדרה עירייה 07.00 (כ"ס 07.30).
מחיר: 215 ₪ + 30 ₪ כניסה לבית התפוצות.

שבת – 26/05/18 – טיול לבעלי רכב 4X4 – מרכז רמת הגולן – נחלים שחתרו בבזלת. זויתן, משושים ובריכות.
מדריך: יורם וולמן.
בתוכנית: מקצרין ניסע עד לאפיק נחל זויתן נחנה ונצא לטיול רגלי של 1 ק"מ לבריכות המשקפיים. נחזור על עקבותינו וניסע דרך אקייף וסוויהייה ונמשיך על גבול שמורת נחל משושים.
משם נגיע, לציר המשושים. בהמשך נשתכשך בבריכת אמפי. על ציר המשושים נרד עד חורבת חטר. בדרך נערוך תצפיות ובמידת הזמן נרד לבריכת המשושים. נסע לחד נס ונצא לכביש 888.
דרגת קושי: בינונית לרכב שטח עם הילוך כוח וצמיגים מתאימים.
ציוד: רגיל + נעלים להליכה בשטח + בגד ים ומגבות, אוכל ומים לכל היום.
ציוד לג'יפ: רגיל + מיכל דלק מלא + ערכת כלים להחלפת גלגל+ גלגל רזרבי תקין.
נקודת מפגש: פרטים בהרשמה.
מחיר: לג'יפ – 280 ₪.

יצירת קשר לטיולים מחוץ למוזיאון:

בטלפון – 04-6324562  או בנייד –  050-9953829 או בכתובת מייל-  Hoida@Zahav.net.il  עדה הוידה רכזת טיולים